Kagu-Eesti kaugtöö võlusid käis eelmisel aastal avastamas üle 10 000 inimese

SA Põlvamaa Arenduskeskus
PRESSITEADE
16.01.2024

 

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikuga Kupland liitunud ettevõtteid külastati 2023. aastal vähemalt 10 000 korral, mis näitab selgelt kaugtööturismi populaarsuse kasvu. Külastajatest enamiku ehk ligi 90% moodustasid ettevõtete meeskonnad, ülejäänud 10% olid eraisikust kliendid. 

 

Võttes arvesse, et 2022. aastal käis piirkonnas kaugtööd tegemas vähemalt 7670 inimest, 2021. aastal 3352 inimest ja 2020. aastal 1400 inimest, on Kuplandi algusajast peale käinud Kagu-Eesti kaugtöö kvaliteedibrändi kandvates kohtades kokku üle 22 400 kaugtööturisti.

 

Kuplandi projektijuht Lisanna Elm ütles, et Kagu-Eesti on kaugtöö piirkonnana end tugevalt kaardile märkinud Eestis tegutsevate kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtete jaoks. „Meeskonnad tulevad siia oma tiimi inspireerima kas koolituse korraldamise raames või talve-, kevad-, suve- ja sügisseminarideks. Detailid on Kuplandis jätkuvalt olulised – see, et üksikisik saab eralduda korraks tiimist kui tal on planeeritud videokoosolek või muu erisoov, siis lahendus leitakse,“ rääkis Elm. „Kui tarbijakäitumise abil trende tunnetada, siis inimesed naudivad enim just ehedat kontakti teistega või iseendaga. Üha enam kliente kõnetab võimalus siduda kaugtöö erinevate hooajaliste liikumisharrastuste, hobide, enesearengu ja teraapia võimalustega.“

 

Kagueestlastest kaugtöö tegijad eelistasid mullu enim just päevaseid kohvikute või coworking-alasid. Kaugemalt tulijad valisid peatumispaiga, kus sai ka ööbida ja jäid sinna vähemalt kaheks päevaks kuni kaheks nädalaks. Nii mõnelgi korral oli töötegijal lisaks läptopile kaasas ka koer. Esines olukordi, kus iseendale tööandjad tulid puhkusele ja nähes mõnes Kuplandi kohas nii mugavat töökeskkonda, otsustasid teha ka tööd.  Samuti juhtus vastupidist – neid, kes saabusid Kagu-Eestisse teadlikult tööd tegema, kuid mõistsid, et vajavad rohkem hoopis puhkust. Lisanna Elmi sõnul ongi Kuplandi selleks loodud, et panna külastajate mõtted teistpidi käima ning Kuplandi kaugtööpaigad kogevad rõõmuga, kuidas see rakendub üha enam praktikasse.

 

Väliskülalisi tuli kaugtööpaikadesse näiteks Ameerika Ühendriikidest, Hispaaniast, Hollandist, Iirimaalt, Iisraelist, Itaaliast, Leedust, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Lõuna-Koreast, Lätist, Norrast, Paraguayst, Portugalist, Rootsist, Saksamaalt, Soomest, Suurbritanniast, Türgist, Ungarist ja Vietnamist.

 

Alanud aastal avaneb paljudele uutele klientidele võimalus avastada Kagu-Eesti kaugtöö tippklass. „Esiteks, Eesti riigi jõudmine 7. positsioonile kaugtöö TOP-is The Global Remote Work Index* võimaldab rohkem Kuplandil silma jääda,“ rõõmustas Elm. „Kupland on suurepärane leid ka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames Lõuna-Eestisse sattuvate inimeste jaoks, kes soovivad nautida kõrgetasemelist kaugtöökeskkonda, külalislahkust ja kohalikku kultuuri. Seega – kaugtööta, puhka ja naudi kultuuririkkuse aastat!“ lisas Elm.

 

Kagu-Eesti kaugtöövõrgustikul Kuplandil on 2024. aasta alguse seisuga 27 liiget, kes pakuvad mitmekülgseid kaugtöövõimalusi ja lisateenuseid meeskondadele, peredele ning individuaalsetele kaugtöötajatele. Lisaks töötingimustele ja erinevatele lisavõimalustele on Kupland tuntud oma lummava looduse, maitsva toidu ja autentsete kogemuste poolest. 

 

Kuplandi laiem eesmärk on suurendada teadlikkust kaugtöö võimalustest, võrgustiku liikmete tegevusest ja kaugtöövaldkonnas toimuvast, aidates seeläbi kaasa kogu Kagu-Eesti piirkonna ettevõtlusmaastiku edendamisele. Kupland arendab nii siseriiklikku kui ka rahvusvahelist koostööd, tutvustades brändi all tegutsevate liikmete kaugtöövõimalusi kui rätsepalahendust kliendile kaugtööveebi www.kupland.ee kaudu.

 

*The Global Remote Work Index on põhjalik reastamissüsteem, mis hindab riikide sobivust ja atraktiivsust kaugtöö jaoks.

 

Lisainfo:

Lisanna Elm, Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht
SA Põlvamaa Arenduskeskus
tel +372 5345 0975, e-post lisanna.elm@polvamaa.ee 
www.kupland.ee