Privaatne kontor meeskonnale, boonuseks pai maitsemeelele

[Lüllemäe Rahvaõpistu oli kaugtöövõrgustiku Kupland liige kuni 2023. aasta lõpuni]

 

Kas oled kunagi kuulnud sellisest kohast nagu Lüllemäe? Laugest Põhja-Eestist tulijal võib juba siia sõitmine võtta pea ringi käima, sest tee vonkleb üle ja ümber Lõuna-Eesti kuplite ning neist igaühe taga avaneb uus vaatepilt – kas kaunis järvesilmake, mäekülgedel toimetavad lambad või hoolsale pererahvale viitav kaunis elamine. 

 

Nelja tee ristis asuvas maalilises Lüllemäe külakeses Valgamaal Karula kuppelmaastikul jääks aeg nagu seisma ja tunned end kui teises maailmas: linnakärast eemal ei sega miski kaugtöö tegemist ega keskendumist. See on neist üks toredatest kohtadest, mis ei ole kunagi liiga rahvarohke. Lähimad linnad Lüllemäele on Antsla (16 km) ja Valga (21 km). Ligipääs Lüllemäele on seega hea nii Otepää, Võru kui ka Valga poolt tulles - teekonna peab lihtsalt ette võtma!

 

Ajutise kaugtöökontori meeskonnaga saab üles sättida apelsinikarva majas Lüllemäe keskel. Siin asub Lüllemäe Rahvaõpistu, kus toimuvad igasugused huviringid suurtele ja väikestele. Samas jätkub ruumi ka töökoosolekute pidamiseks. Rahvaõpistu majas saab kasutada suurt saali seminaride, konverentside või koolituste pidamiseks. Sellesse mahub kaugtööd tegema kuni 100 inimest. Väiksemate seltskondade jaoks on samuti koosolekuruum olemas. Internet jookseb heal kiirusel ning printida saab ka.

 

Töö vahepalaks saab kuulata Karula legende või meisterdada meeskonnaga toredat käsitööd, et tükike Lüllemäe tundest koju kaasa võtta. Tubastest tegevustest saab rahvaõpistus kätt proovida näiteks keraamikaga tegeledes, näiteks valmistada juhendaja eestvedamisel endale savist ripatsi Karula noorpaari kujuga. 

 

Kui tööasjad aetud, soovitab Kaas ümbruskonnas ringi vaadata. Talvel saab Lüllemäel õppida mäesuusatamist, sest otse külas sees asub suusanõlv ühes tõstukiga. Ümbruskonnas on mitu matkarada ja siinsamas lähedal asub Eesti kõige väiksem rahvuspark – Karula rahvuspark. Selles ootavad avastamist kaunid pärandmaastikud, väikesed järvesilmad ja põlised metsad.

 

Lüllemäe kant on üks neist Eesti maakohtadest, kuhu on viimasel ajal kolinud palju noori inimesi. Siinne kool kasvab tasapisi suuremaks ning lasteaias on rühmad lapsi täis. „Vabu maju meie kandis naljalt ei leia,“ sõnab rahvaõpistu juhataja Ene Kaas. Pole imestada, miks tahetakse tulla elama Lüllemäele – loodus on siin imeliselt ilus, kõik eluks vajalik olemas, inimesed sõbralikud ning huvitegevust jätkub kõigile.  Kaugtöö on muidugi au sees – Kaasi sõnul on paljud pered tulnud siia nn oma tööga – teevad kodust oma asju ning saavad maal elada tänu kaugtöövõimalusele. 

 

Hõrgutised kolmelt sõsaralt

 

Lüllemäel asub ka kohvik, kuhu sõidetakse head-paremat toitu nautima lausa kaugemalt. Samas rahvaõpistu naabermajas toimetab kohvik Kolme Sõsara Hõrgutised (pildil), mis on Kagu-Eestis lausa legendaarne koht. Nendelt saab oma meeskonna väljasõidule tellida cateringi või külastada neid väiksema (kuni 18 kohta) seltskonnaga. 

 

„Sõsarate toit on armastusega tehtud, lihtne, maitsev ja kohalikust hooajalisest toorainest – pakuvad lammast, küülikut, marjad-seened metsast, leib-sai iseküpsetatud. Kõik on väga kaunilt serveeritud ning vastuvõtt on lausa elamus,“ kiidab Kaas. „Meile tullakse kaugemalt ka vaid selle kohvikuskäigu pärast, sest see kogemus on enamat kui lihtsalt koogi ja kohvi tellimine. Kohvikut pidavad kolm õde on väga inspireerivad ning nende lugu, mida nad jagavad alati väga meelsasti kõigi külalistega, on üks neist toredatest maal hakkama saamise lugudest.“ 

 

Lüllemäele tulles saab pai maitsemeeltele, kuulata ohtralt lugusid - ja töö ka tehtud.

 

Kuplandi kaugtöökogemusest kirjutas Kristina Traks

Tutvu Lüllemäe kaugtöökeskkonnaga lähemalt >>>